УКРАЇНА

10:33

22.06

Під прикриттям міської влади забудовники роблять з Києвом, що хочуть

Під прикриттям міської влади забудовники роблять з Києвом, що хочуть

У киян відбирають Контрактову площу (ФОТО)

0

Площу перетворять на величезну парковку, а пам’ятник Сагайдачному перенесуть, оскільки він заважає забудовнику Гостиного двору

Як передає кореспондент «Коментарів», про це заявили учасники круглого столу, присвяченого розсекреченому проекту реконструкції Гостиного двору на столичному Подолі.

За їхніми словами, на отримання доступу до матеріалів проекту в активістів пішло майже півтора року, причому домогтися цього вони змогли лише через суд. І аналіз отриманої документації дозволяє сказати, що на догоду апетитам забудовника Гостиного двору буде реконструйована вся прилегла територія, а її функціональне призначення буде змінено.

Зокрема, проектом передбачено появу 340 паркомісць на прилеглій території для обслуговування потреб торгового центру (нагадаємо, забудовник уже не приховує, що будує зовсім не культурний центр, як заявлялося раніше). Таким чином, Контрактова площа і фактично, і юридично перетворюється на величезну автостоянку під відкритим небом, що, у свою чергу, ставить хрест на планах щодо перетворення площі в пішохідну зону.

         На даному плані видно, що вся територія Контрактової площі буде віддана під парковку

Також проектом пропонується перенести пам’ятник Гетьману Сагайдачному, який стоїть на початку вулиці його ж імені. «Забудовники Гостиного двору не бачать пам’ятник Сагайдачному на його місці. Він їм заважає, тому що з вулиці Сагайдачного не буде видно вхід у торговий центр, – пояснив представник ініціативи «Збережи старий Київ» Ігор Луценко. – Тому вони пропонують місту його перенести на кілька метрів праворуч або ліворуч. Сергій Целовальник це схвалив».

При цьому пам’ятник Петру Могилі, який планується встановити на площі, стоятиме серед машин. Крім того, не зовсім зрозуміла і доля пам’ятника Григорію Сковороді та розташованого за ним скверу: у проекті він позначений як місце «для залучення інвестицій». Що це означає, в проекті не уточнюється. Активісти не виключають, що там може з’явитися друга черга торгового центру.

Звертає на себе увагу і повна відсутність археологічного контролю на споруджуваному об’єкті. Хоча культурний шар на Подолі становить 7-10 метрів, і це – територія з особливим охоронним статусом, необхідна документація у проекті відсутня. «За фактом ми бачимо, що археологи там ніякої роботи не вели. Сьогодні ці роботи, які також повинні здійснюватися у присутності археологів – зокрема виїмка котловану у дворі, вбивання паль – проводяться без їхньої участі», – зазначив Луценко.

Обурює експертів і те, як буде змінений зовнішній вигляд будівлі, яка є яскравим прикладом високого класицизму в архітектурі. Так, геометричні обриси фундаментів будуть змінені за допомогою двох прибудов усередині Двору, арки зовнішніх галерей будуть засклені, а двір накритий скляним ковпаком. А цього, стверджують експерти, робити в жодному разі не можна.

                         Висота Гостиного двору збільшиться щонайменше на 4 метри

Зокрема, як пояснив головний спеціаліст відділу історико-містобудівних досліджень Київського центру з охорони, реставрації та використання пам’яток історії Валерій Сопілка, архітектура будівлі припускає природне освітлення і гру світлотіней в арочних галереях, а скління, та ще з прибудовою і накриттям внутрішнього простору перетворить двір будівлі у вузький і темний прохід. Крім того, викликає тривогу і конструкція даху. Через перекриття шлях скочування снігових мас збільшиться в 3,5 рази, а щоб його зменшити проектувальники скоротили кут скочування. А це, у свою чергу, веде до збільшення навантаження на конструкції перекриття. Зменшити їх теоретично можна шляхом підігріву скляного ковпака, проте виникають сумніви, що забудовник піде на таке дороге задоволення.

Загалом ж аналіз документів, за словами експертів, свідчить про очевидний непрофесіоналізм виконавців та низьку якість проекту, а також про численні порушення законодавства в галузі містобудування та охорони пам’яток.

Також експерти відзначають, що ТОВ «Проектні системи ЛТД», які спланували Гостиний двір як об’єкт найвищої, 5 категорії складності (оскільки будівля стоїть на тунелі метро), не має ліцензії на проектування таких споруд.

Як писали «Коментарі», конфлікт довкола Гостиного двору на столичному Подолі триває вже другий рік. Протистояння ознаменувалося неодноразовими бійками з противниками перетворення будівлі в торговий центр – із залученням «спортсменів» і беркутівців, незаконним облаштуванням сауни на горищі, вирубкою ялинок у внутрішньому дворі будівлі.

Також нагадаємо, що на початку березня директор наглядової ради ПАТ «Укрреставрація» Маркіян Лубківський пообіцяв, що скандальний об’єкт стане центром української присутності на Подолі, де проводитимуться концерти, виставки та інші культурні заходи, спрямовані на популяризацію української культури.

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus