УКРАЇНА

11:30

24.04

Акція пройшла без партійних прапорів

Акція пройшла без партійних прапорів

Харків приєднався до протестів проти заборони мітингів (ФОТО)

0

  На площі Свободи в Харкові громадські працівники протестували проти можливого прийняття законопроекту, який обмежить права громадян на мирні зібрання

Як повідомляє кореспондент «Харків. Коментарі», близько 30 осіб зібралися сьогодні перед будівлею облдержадміністрації. Вони виступали проти можливого прийняття законопроекту № 2450 «Про порядок організації і проведення мирних зібрань», який, на думку активістів, призведе до зростання кількості незаконних судових заборон мирних зібрань і кримінальному переслідуванню учасників таких акцій. Акція проходить і в інших регіонах України - зокрема, у Севастополі, Києві, Донецьку, Луганську.

В акції протесту брали участь представники громадських організацій «Автономний союз трудящих», «Фундація регіональніх ініціатів», «Пласт», «Молода Просвіта». Вони тримали саморобні плакати з гаслами і скандували речівки: «Бунтуй, кохай, права не віддавай», «Депутати-паразити, не дають нормально жити», «Свободу мирним зібранням».

Мітинг пройшов без будь-якої партійної символіки. Раніше громадські працівники планували влаштувати театралізовану виставу, але її довелося скасувати, оскільки не всі її учасники змогли відкласти справи і прийти на акцію.

За словами одного з організаторів, учасника ініціативи «За мирний протест» Юрія Сулими, влада може скористатися цим законопроектом, щоб забороняти будь-які акції протесту, які їй не сподобаються - чи то мітинг, чи акція на захист зелених насаджень або велодень. Більше того, подібні прецеденти вже були.

«У Харкові влада може заборонити, наприклад, зібрання в парку Шевченка з тієї причини, що це місце відпочинку громадян, і мирні зібрання будуть порушувати право інших громадян на відпочинок. Було, зокрема, і таке обгрунтування, як сонячна радіація, яка нібито може завдати шкоди здоров´ю присутніх громадян», - розповідає Суліма.

За словами Юрія Сулими, остання редакція законокопроекту передбачає, що за порушення порядку проведення мирних зібрань активістам загрожуватиме штраф від 8000 до 11000 гривень. «Вони пропонують штрафувати людей на такі суми, щоб їм просто не хотілося виходити на вулиці», - зауважує Сулима.

Крім того, в законі вперше передбачена кримінальна відповідальність за порушення порядку мирних зібрань і встановлюється норма про повідомлення про акцію за 48 годин, що дає владі достатньо часу на забезпечення судової заборони.

Громадські діячі пропонують прийняти закон у більш лояльній формі, не забороняти спонтанні мирні зібрання та ввести єдиний порядок мирних зібрань для всіх регіонів країни. «Наприклад, харківська міськрада видає своє тимчасове положення, згідно з яким повідомлення взагалі потрібно подавати за 10 днів до акції, і користується ним, коли потрібно. У редакції закону, який лобіюють громадські організації, внесена пряма норма про заборону місцевим радам віддавати свої місцеві розпорядження», - розповідає Юрій Сулима.

Як писали раніше «Харків. Коментарі», у вересні 2012 року після опору громадськості Верховна Рада України відклала розгляд законопроекту № 2450 «Про порядок організації і проведення мирних зібрань» на невизначений термін.

Джерело фото: Вікторія Найдьонова

 

Джерело: «Харків. Коментарі»

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus