УКРАЇНА

05:26

26.05

Нові київські каштани спіткала стара напасть

Нові київські каштани спіткала стара напасть

Хрещатик знову втрачає свої каштани

0

Київська влада замість дорогих і стійких до шкідників дерев висадила дешевші саджанці, які вже почали вмирати

Про це, як передають «Коментарі», повідомив лідер руху «Збережи старий Київ» Ігор Луценко у своєму блозі на УП.

Він нагадав, що нинішньої весни місцева влада почала висаджувати на головній вулиці столиці каштани. Перші 5 саджанців із 70 посадили голова КМДА Олександр Попов та заступник міського голови, секретар Київради Галина Герега.

При цьому висаджувати було вирішено не традиційні для Києва каштани, а більш стійкі до негативного впливу міського середовища та шкідників - і, відповідно, дорожчі – м’ясочервоні каштани Бріоті.

«Посаджені каштани виглядають зовсім не м’ясочервоним  Бріоті, найстійкішим у світі, а розквітли звичайним білим - таким цвітом квітне так званий кінський каштан, донедавна класичний для Києва, - пояснює Луценко. - Неприємна правда стала очевидною зараз, у травні, коли дерева розквітли кольором компрометуючого кольору».

Фото: Олександр Соколенко

 Більшість висаджених Поповим і Герегою дерев вже уражені каштановою міллю. «Більша половина дерев - вмираючі. Характерна ознака - підсихаючі листя, які крутяться і практично не ростуть. Насправді саджанці заражені міллю і вже не перший рік хворіють. Термін життя таких дерев - кілька років максимум», - наводить Луценко слова активіста Національного екологічного центру України Олександра Соколенко.

Фото: Олександр Соколенко

  «Таким чином, висаджені каштани виглядають як кінський каштан, цвітуть як кінський каштан, хворіють як кінський каштан - так, може, це і є кінський каштан, а не супергібрід Бріоті?» - підсумовує   Луценко.

При цьому він глава «Збережемо старий Київ» нагадує, що згідно з офіційними повідомленнями КМДА, собівартість кожного каштана становить 5400 грн. Однак якщо брати саджанці висотою 3-3,5 м, товщиною стовбура до 10-12 см, то в інтернеті такі рослини пропонуються 1700 грн. Причому не оптом, а вроздріб.

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus