УКРАЇНА

05:14

21.04

Стиль життя

Глави християнських церков привітали українців з Великоднем

0

В останні дні Великого посту Предстоятелі та єпископи українських Церков звернулися до віруючих і духовенства з посланнями, присвяченими святу Христового Воскресіння

Патріарх УПЦ КП Філарет у своєму вітанні зазначив, що Воскресіння Христове - остаточна перемога над тілесною смертю, передає «Релігійно-інформаційна служба України».

«Христос воскрес із мертвих. Смерть переможена! Чому вона переможена? Тому що не може тримати у своїх обіймах Того, Хто переміг гріх. Тому що смерть увійшла в нашу природу через гріх. Немає гріха - немає і смерті. Воскресіння Христове - перемога над тілесною смертю, і це - остаточна перемога, бо вона завершує перемогу над духовною смертю ... Суть християнства полягає у Воскресінні Христовому. Хто не вірує в тілесне Воскресіння Христове, той не може навіть називатися християнином. Він гірше за невірного», - зазначив глава УПЦ КП.

Митрополит УЦП МП Володимир у свою чергу зазначив: «Те, що сталося дві тисячі років тому в Єрусалимі у пасхальну ніч, залишається для нас незбагненною таємницею. Людський розум не може до кінця збагнути всемогутність і мудрість Бога, явлені в чуді Воскресіння Христового. Але в храмі, особливо в ніч пасхального торжества, ми чітко відчуваємо живу присутність Воскреслого Господа».

Предстоятель УПЦ МП також нагадав, що в нинішньому році Церква святкуватиме три знаменні дати - 1025-річчя Хрещення Київської Русі, 1150 років від початку просвітницької місії святих рівноапостольних Кирила і Мефодія та 1700-річчя Міланського едикту святого рівноапостольного царя Костянтина, що припинив гоніння на християн в Римській імперії.

«Будемо ж щедро ділитися цією радістю з нашими ближніми, будемо нести в світ світло Христового Воскресіння, будемо знову і знову радісно вітати один одного: Христос Воскрес! Воістину Воскрес!» - побажав митрополит.

Патріарх УГКЦ Святослав назвав Воскресіння Христове «святом свят» і побажав, щоб «пасхальне світло просвітило кожну душу, кожне серце, кожен дім і родину та скріпило всіх Божим світом».

«Сьогодні наш народ і суспільство можна порівняти з учнями Ісуса Христа, які знову переживають втрату надії, розчарування і безсилля, дивлячись на свого зневаженого і розіп´ятого Вчителя. Ми сподівалися на відродження вільної держави, а замість цього так часто відчуваємо гіркоту розчарувань і крах власних ілюзій. Як сильно всі ми сьогодні потребуємо ціє зміни всього нашого суспільства силою Воскреслого! І саме сьогодні ми проголошуємо: «Христос воскрес!» - і в цьому джерело нашої надії і невичерпної сили», - зазначив першоієрарх.

Предстоятель УАПЦ Мефодій, вітаючи віруючих, зазначив, що жодна подія в житті Спасителя «Не прославляється з такою величчю, як Великдень». «Воскресіння Ісуса Христа - це істина, на якій стверджується все наше віровчення і надії. Відкиньте Великдень і будуть втрачені для нас Новий Завіт і саме Християнство. Якби Христос не воскрес, то нічого б не змінилося в нашому житті, не було б надії на порятунок, люди б продовжували гинути в гріхах і місцем перебування було би пекло», - написав він.

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus