УКРАЇНА

10:44

28.05

Стиль життя

Україна не потрапила до ТОП-12 найбільш небезпечних країн для журналістів

0

  Комітет із захисту журналістів (Комітет із захисту журналістів, CPJ) представив щорічний рейтинг найбільш небезпечних для журналістів країн за 2012 рік

У рейтинг внесено 12 країн, які ранжовані в порядку поліпшення ситуації за «Індексом безкарності», передає «Телекритика». Показник рейтингу є відношенням нерозкритих вбивств журналістів до 1 мільйона загального населення держави. Як пояснюється в прес-релізі Комітету, вбивство вважається нерозкритим, якщо щодо нього не виносилося обвинувальних вироків.

При підрахунку враховувалися тільки ті злочини, які були скоєні з 1 січня 2003 по 31 грудня 2012 року. Йдеться про вбивства, скоєні як помста за професійну діяльність. Країни, де таких злочинів налічується менше п´яти, до списку не потрапили.

Таким чином, в оприлюдненому рейтингу Україна відсутня.

Росія ж займає дев´яте місце. «Індекс безкарності» для Росії склав 0099: 14 вбивств 141,9 мільйона жителів. Торік РФ займала той же рядок у рейтингу. У доповіді наголошується, що на позиції РФ не вплинуло часткове розкриття вбивства журналістки «Нової газети» Анни Політковської.

На думку авторів дослідження, майже під повним контролем держави в Росії знаходяться телебачення, радіо й преса. При цьому залежність від Кремля видань, які перебувають у приватній власності, в 2012 році збільшилася через падіння доходів від реклами і необхідності працювати з державними рекламними агентствами.

У рейтинг внесені наступні країни:

1 місце - Ірак. За 93 вбивства журналістів, скоєних за останні десять років, не було винесено жодного обвинувального вироку. Переважна більшість жертв - 95% - місцеві журналісти. Коефіцієнт безкарності: 2.818 нерозкритих вбивств журналістів на мільйон жителів. Торік Ірак також займав 1 місце з коефіцієнтом 2,906.

2 місце - Сомалі. У 2012 році ця країна з довгою історією злочинів проти представників ЗМІ досягла рекордного показника за кількістю вбивств журналістів - 12, вбивства ще 23 журналістів залишаються нерозкритими. Коефіцієнт безкарності: 2.396. Торік країна займала друге місце з коефіцієнтом 1,183.

3 місце - Філіппіни. 55 вбивств журналістів, що сталися за останнє десятиліття, залишилися нерозкритими. 0,580. Торік країна посідала 3-є місце з коефіцієнтом 0,589.

4 місце - Шрі-Ланка. Навіть через чотири роки після закінчення війни влада країни не виявляє інтересу до порушення справ проти виконавців 9 вбивств журналістів, скоєних за останнє десятиліття. Коефіцієнт безкарності: 0.431. Торік країна займала 4-е місце з коефіцієнтом 0,431.

5 місце - Колумбія. Ця країна, яка колись була найнебезпечнішим місцем для журналістів у світі, останнім часом демонструє стабільне поліпшення в цьому відношенні. З 2010 року жоден журналіст в Колумбії не був убитий у зв´язку з професійною діяльністю. Коефіцієнт безкарності: 0.171. Торік країна посідала п´яте місце з коефіцієнтом 0,173.

6 місце - Афганістан. Жоден журналіст не був убитий в Афганістані з 2008 року, але за останні десять років влада ніяк не просунулися в переслідуванні підозрюваних за 5 нерозкритими справами. Коефіцієнт безкарності: 0.142. Торік країна займала шосте місце з коефіцієнтом 0,145.

7 місце - Мексика. За останні десять років нерозкритими залишилися 15 вбивств журналістів, причому більшість цих злочинів приписується виконавцям, безпосередньо пов´язаним з мексиканськими злочинними картелями, або корумпованим поліцейським і урядовим чиновниками. Коефіцієнт безкарності: 0.131. Торік країна займала восьме місце з коефіцієнтом 0,132.

8 місце - Пакистан. Нездатність пакистанської влади притягнути до відповідальності хоча б одного підозрюваного 23 вбивств журналістів, скоєних за останні 10 років, пересунула цю країну в Індексі на два пункти вгору. Коефіцієнт безкарності: 0.130. Торік країна займала 10-е місце з коефіцієнтом 0,109.

9 місце - Росія. Росія, де з 2003 року нерозкритими залишаються 14 вбивств співробітників ЗМІ, займає дев´яте місце в Індексі. Найменш захищеними в останні роки були журналісти на Північному Кавказі. Коефіцієнт безкарності: 0.099. Торік Росія займала дев´яте місце з коефіцієнтом 0,113.

10 місце - Бразилія. Найбільш вразливими виявляються бразильські регіональні репортери, що працюють в тіні національних ЗМІ в провінції, де правоохоронні органи слабкі або корумповані. Коефіцієнт безкарності: 0.046. Торік країна займала 11-е місце з коефіцієнтом 0,026.

11 місце - Нігерія. Ця країна, де нерозкритими залишаються 5 вбивств, знаходиться на другому місці за рівнем безкарності в Африці, поступаючись тільки Сомалі. Особливо вразливі журналісти, які висвітлюють діяльність екстремістського мусульманського угруповання «Боко Харам». Коефіцієнт безкарності: 0.031. Торік Нігерія в Індекс не входила.

12 місце - Індія. Не винесені обвинувальні вироки у справах 6 журналістів, убитих за їхні репортажі про місцеву політику, корупцію та злочинність. Коефіцієнт безкарності: 0.005. Раніше Індія займала цю ж сходинку рейтингу з таким же коефіцієнтом.

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus