УКРАЇНА

17:41

23.05

Виставку сакральних витворів мистецтва влаштували поряд з пивним баром

Виставку сакральних витворів мистецтва влаштували поряд з пивним баром

На скульптури Пінзеля нацькували прокуратуру

0

  Після виставки в тернопільській галереї в ТРЦ правоохоронців просять перевірити дотримання вимог транспортування скульптур при їх поверненні в краєзнавчий музей

З відповідним запитом до начальника обласного управління внутрішніх справ та прокурора Тернопільської області звернувся нардеп від ВО «Свобода» Олексій Кайда, передає «ZIK».

«Неприпустимо було виставляти сакральні твори мистецтва поруч з пивним баром, оскільки вони є духовною спадщиною, а не приманкою для принаджування покупців. Під тиском громадськості роботи були повернуті назад у музей, і є підтвердженням протиправних дій посадових осіб області. Думаю, правоохоронні органи повинні дати справедливу оцінку діям осіб, за сприяння яких і завдяки яким проходив захід, незалежно від рангу та посад», - підкреслив Кайда.

У своїх зверненнях нардеп зазначає, що згідно з висновками експерта Мінкультури, гендиректора Львівської національної галереї Лариси Разінкової-Возницької були грубо порушені умови зберігання робіт Пінзеля на території торгово-розважального центру. Такі умови побутування могли позначитися на стані пам´яток.

За інформацією Кайди, при поверненні художніх творів до музею порушили вимоги з їх транспортування, а також не провели перевірку фізичного стану та експертизу робіт на предмет їх «достовірності» відповідному часу створення і приналежності автору.

«Цілком можливо, що такі безвідповідальні дії могли призвести до підміни робіт середини XVIII століття», - йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, 28 квітня у Тернополі в ТРЦ «Подоляни» виставили на огляд сім робіт Іоанна Георга Пінзеля з фондів обласного краєзнавчого музею. Одним з ініціаторів проведення виставки була облдержадміністрація.

Багатьох мистецтвознавців обурило те, що сакральні пам´ятки виставили по сусідству з барами, та ще й у непристосованому для цього приміщенні.

Вже 30 квітня твори Пінзеля повернули до обласного краєзнавчого музею.

Нагадаємо, з листопада минулого року по 23 лютого цього року виставка скульптур Пінзеляпроходіла в Луврі в залі де ла Шапель, де свого часу приймали присягу французькі королі.

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus