УКРАЇНА

15:40

20.07

Анархісти виступили проти КЗОТ

Анархісти виступили проти КЗОТ

Азаров нагадав, що Першотравень святкується на згадку про анархістів

0

Одеська організація ПП «Союз анархістів України» (САУ) провела 1 травня святковий марш

Як передає «Одеса.Коментарі», колона анархістів пішла від Оперного театру по вулиці Рішельєвській повз Залізничний вокзал на Куликове поле.

Чорну колону з торця і двох боків прикрашали банери: З емблемою САУ «Союз анархістів України. Свобода - самоврядування!», з профілем Махно «Федералізм та Вільні Ради. Україна врятує махновщина!» І з пам´ятником Потьомкінцям «Тут ми побудуємо Новий Світ. Одеса - Мама - Анархія!».

На початку маршу його організатор В´ячеслав Азаров нагадав присутнім, що Першотравень святкується на згадку про чотирьох анархістів - лідерів робітників Чикаго. Вони були страчені в 1886 р. за організацію страйків з вимогою 8-годинного робочого дня. Їхня страта викликала загальні протести, які змусили уряд прийняти цю норму, що стала основою КЗПП у всіх розвинених країнах. Але в 2013 р. Верховна Рада готується прийняти новий Трудовий кодекс, який відкидає нас назад до експлуатації по 12 годин на день. І трудящі знову, як 127 років тому, можуть сподіватися тільки на власну самоорганізацію на захист своїх прав.

Самоорганізація стала лейтмотивом Чорного Першотравня 2013 року в Одесі. Найгучніша колона анархістів по ходу маршу скандувала речівки: «Ні новому Трудовому кодексу -  не хочемо на олігархів калічитися!», «Всі політики - однакові мерзотники. Товариш, порятунок у самоорганізації!», «Не співпрацює з владою, І вони здадуться самі!», «Не влада і не партії наше спасіння, а всенародне самоврядування!».

Союз анархістів згадав і одеські проблеми. Колона вигукувала чотиривірш: «Мутят в мэрии балбесы Генеральный план Одессы. Но их карта будет бита возмущеньем одесситов». І додавала: «Будівельну мафію - на край географії!».

Наприкінці маршу відбувся мітинг біля братської могили борцям за Радянську владу, де лежать анархісти 1918. Промовці ще раз зазначили важливість самоорганізації, на необхідність поширення в масах її технологій, за допомогою яких трудящі зможуть відстояти свої права. Було зазначено, що в нових політичних умовах протестні кампанії повинні носити комплексний характер.

 

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus