УКРАЇНА

09:53

25.04

Стиль життя

Під Житомиром бункер нациста віддали у приватні руки

0

      Польова ставка Генріха Гіммлера «Хегевальд» у Житомирській області, яка складається з бункера і підземних залів, продана приватному власнику

Як повідомили «Коментарям» у прес-службі нардепа Олександра Бригинця, таку відповідь він отримав на депутатський запит від Житомирської ОДА.

Згідно з повідомленням, громада смт. Гуйва звернулася до нардепа з проханням зберегти гордість їхнього селища - об´єкт історичної спадщини часів Великої Вітчизняної війни, унікальний туристичний об´єкт - резиденцію «Хегевальд», оскільки ставка викликає інтерес у туристів і може приносити прибуток суспільству.

«Але ні суспільство, ні житомирська влада, за попередньою інформацією, не мали інформації про власника ставки», - зазначив Бригинець.

В управлінні куль тури Житомирської ОДА повідомили, що бункер польової ставки «Хегевальд» був проданий ПП Михайленку М.Г. згідно з рішенням Новогуйвинської селищної ради 12 листопада 2004 для створення в ньому музею військової історії. Але власник бункера досі не звернувся до Управління культури Житомирської облдержадміністрації для реєстрації такого музею.

«Тобто власник не виконав взятих зобов´язань: бункер привласнив, а музей не створив. У цьому питанні є 3 варіанти вирішення проблеми: або переконати власника бункера зробити обіцяне (створити музей у бункері), або в судовому порядку забрати у нього бункер або змусити продати його тому, хто здатний буде довести справу зі створення в ньому музею, або повернути його у власність громади, яка хоче розвивати об´єкт у туристичному напрямку», - зазначив Бригинець.

Зазначимо, ставка Гіммлера під Житомиром - ставка рейхсфюрера СС Генріха Гіммлера «Хегевальд» («Заповідний ліс») розташована недалеко від «Вервольфа» - у Житомирській області, на території сучасного селища Гуйва.

Командний пункт з усіма зручностями будували з жовтня 1941 року по липень 1942 року. Територія ставки загальною площею 1,2 тис. кв. г. була ретельно замаскована зеленими насадженнями. А штаб військового керівництва розташовувався в двоповерховій будівлі, в якому до війни був Будинок офіцерів. На випадок бомбардувань у ставці облаштували два наземні бункери, які з´єднував один підземний хід і який після війни замурували. У них були дві маленькі кімнати, товщина стін яких сягала трьох метрів, до того ж їх прикривав півметровий шар гуми, який повинен надійно захищати від прямого попадання бомб.

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus