УКРАЇНА

12:54

20.05

Стиль життя

В Україні готуються закрити більш як 2 тисячі шкіл

0

В Україні під загрозою ліквідації опинилося понад дві тисячі шкіл, понад півтори сотні цього року будуть закриті 

Про це повідомив голова Громадської ради освітян та науковців України, екс-міністр освіти Станіслав Ніколаєнко, передає «ZN.UA».

«Спроби парламентського комітету з питань освіти і науки привернути увагу до проблеми ліквідації шкіл не увінчалися успіхом. Верховна Рада України 16 квітня не захотіла навіть включити до порядку денного питання про проведення парламентських слухань з цієї проблеми. А ситуація непроста. Середня школа, особливо сільська, просто волає, щоб зменшити наповнюваність класів», - зазначив експерт.

Він звернув увагу, що на потреби освіти у Держбюджеті-2013 так і залишилася цифра 6,2% валового внутрішнього продукту (ВВП), а на науку – 0,3% ВВП, що нижче від передбаченого законом на 3,8 і 1,4% відповідно.

«Обіцяні вчителям та вченим зміни до бюджету за підсумками І кварталу ніхто вносити не збирається. Таким чином, освітяни недоотримають 57 млрд грн, а вчені – 52 млрд грн», - підкреслив екс-міністр.

Як повідомляли «Коментарі», раніше глава Комітету з питань науки і освіти Лілія Гриневич заявила про те, що в Україні цього року планується закрити щонайменше 143 школи, в яких навчається понад 3175 учнів.

Нагадаємо, що тема закриття шкіл в Україні уже «засвітилася» на кіноекранах – зокрема, вона стала однією з історій кіноальманаху «Відкритий доступ», продемонстрованого в рамках Х Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини DocuDays.

У свою чергу, в міністерстві освіти і науки вважають, що в скороченні мережі навчальних закладів винні народжуваність і місцеві громади.

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus