УКРАЇНА

04:04

28.05

Стиль життя

Київський виш вимагає від дітей-інвалідів плату за навчання

0

У Міжнародному медичному коледжі, де навчалися понад півсотні студентів-інвалідів, анулювали ліцензію, а в новому виші вимагали оплату за навчання  

Як передає ICTV, студенти Міжнародного медичного коледжу, півсотні яких - з вадами зору та слуху, намагаються відстояти свої права. Їх пообіцяли перевести в Міжнародний коледж святого Луки, тому що у попереднього закладу анулювали ліцензію. Перевели не всіх, але найгірше, що через це фонди соціального страхування інвалідів припинили оплачувати дітям навчання.

«За попередній період ми не маємо права згідно з чинним законодавством здійснювати будь-які платежі», - каже  заступник директора Київського міського відділення Фонду соціального захисту інвалідів Ольга Глушковська.

Студенти-інваліди обурені: сплатити борг запропонували саме їм. А це - по тисячі гривень щомісяця.

«Вимагають платити за навчання 7500 гривень. Вони мені кажуть: «Це ваші проблеми, вирішуйте самі», - розповідає студент 3-го курсу медичного коледжу Ельчин Гусейнов.

У Міносвіти переконують: ліквідований заклад взагалі не мав права навчати дітей-інвалідів. Перші заяви про порушення в прокуратуру передали ще торік у серпні. Там зловживання виявили. Хоча кримінальне провадження відкрили лише минулого місяця.

«Виявлено факт безпідставної розтрати службовими особами медичного коледжу протягом 2012 року коштів у сумі 200 тисяч гривень», - повідомив перший заступник прокурора Дарницького району Сергій Шепіль.

Але учням від таких заяв не легше. Вони бояться, що не отримають дипломи. Тому зараз від імені дітей з обмеженими можливостями готується спільна заява до прокуратури.

Як повідомляли «Коментарі», українці все більше розчаровуються в національних вишах. За даними дослідження, при можливості половина українських батьків відправила б дітей вчитися за кордон. Зокрема, про перевагу «закордонного» розвитку заявили 49% респондентів. Ще 22% опитаних воліли б віддати дитину до столичного вишу, кожен п´ятий готовий задовольнятися хорошим університетом в обласному центрі, щоб дитина отримувала освіту недалеко від рідної домівки.

 

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus