УКРАЇНА

07:02

26.05

Стиль життя

На сході України школи «проїдають» 90% свого бюджету

0

      На засоби навчання та розвиток матеріально-технічної бази йде лише 1,5-2% коштів, що виділяються навчальним закладам

Про це, як передає «Освіта.ua», йдеться у висновках Колегії Рахункової палати за результатами відповідного аудиту, проведеного в Дніпропетровській та Запорізькій областях.

У Рахунковій палаті зазначають, що незважаючи на щорічне збільшення фінансових ресурсів у середньому на 30%, ці обсяги не покривають поточних потреб загальноосвітніх навчальних закладів. Так, на оснащення загальноосвітніх шкіл сучасними засобами навчання, на розвиток їх матеріально-технічної бази направляється лише 1,5-2% від загального обсягу коштів. На оплату праці установи витрачають в середньому 75% виділених асигнувань, на комунальні послуги - ще 15%.

Серед основних причин ситуації, що склалася, аудитори називають часткову нормативну неврегульованість питань фінансового забезпечення освітніх установ, недостатність бюджетних коштів, а також неналежне виконання місцевими органами влади ряду делегованих повноважень у сфері освіти.

Зокрема, на місцях не вживають достатніх заходів щодо прогнозування та створення оптимального освітнього середовища, а також належної організації навчально-виховного процесу. У результаті третина навчальних закладів у Запорізькій області і майже чверть у Дніпропетровській не оснащені сучасними кабінетами, засобами навчання, через що знижується якість наданих ними освітніх послуг. У 57 навчальних закладах Запорізької та 43 школах Дніпропетровської областей, в яких навчається близько 10 тис. осіб, відсутнє централізоване водопостачання, в 42 школах Запорізької області немає каналізації і внутрішніх санвузлів.

У Рахунковій палаті повідомили, що майже 10% навчальних закладів в обох областях не мають шкільних їдалень, через що учні не забезпечені повноцінним гарячим харчуванням. Крім того, місцями в школах відсутня достатня кількість посадкових місць, щоб організувати харчування всіх учнів одночасно.

Як повідомляли «Коментарі», раніше Рахункова палата також зробила висновок, що українські медики й педагоги все ще отримують менше грошей, ніж працівники інших сфер.

Також нагадаємо, що кращими школами країни можуть похвалитися Київ, Львів, Дніпропетровськ та Ніжин.

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus