УКРАЇНА

07:19

22.05

Піротехніки набули в Новобогданівці безцінного досвіду

Піротехніки набули в Новобогданівці безцінного досвіду

Остаточно очистити Новобогданівку від снарядів обіцяють до кінця року

0

Піротехнічні підрозділи ДСНС повністю завершать очищення території військових частин у Лозовій та Новобогданівці до кінця 2013 року

Як повідомляли «Коментарям» у Держслужбі з надзвичайних ситуацій, про це повідомив директор Департаменту реагування на надзвичайні ситуації Григорій Марченко.

За його словами, фахівці, які працюють на цих територіях, отримали значний досвід і за рівнем підготовки не поступаються кращим фахівцям світового рівня.

«Це було складне завдання. Ми отримали неоціненний досвід. Я глибоко переконаний, що нині не лише в СНД, і в Європі немає більш підготовлених людей для виконання таких завдань, ніж наші піротехніки», - сказав він.

«Що стосується Новобогданівки, то ситуація була надзвичайно складною. Річ у тім, що піротехніки, які прийшли працювати сюди, пройшли суто військову підготовку. Їх готували для знешкодження сучасних артилерійських снарядів, які за логікою мали розірватися під час використання», - зазначив чиновник.

«А тут склалася ситуація, що снаряди в результаті розльоту були приведені в бойову готовність, але з якоїсь причини деякі з них не вибухнули. Йшлося про десятки мільйонів снарядів. А значить з цієї кількості не розірвалися сотні тисяч боєприпасів так званої другої категорії. При цьому снаряди були розкидані в радіусі 20 кілометрів від цієї бази», - зазначив він.

«У 2006 році було прийнято рішення, що розмінування проводитиметься силами тоді ще Міністерства надзвичайних ситуацій України. Відтоді у Новобогданівці знешкоджено 36 млн 600 тонн. Це 610 шестидесятитонних вагонів. Ці боєприпаси були знешкоджені протягом двох років», - зазначив він.

Як повідомляли «Коментарі», в січні цього року заявляли, що роботи з очищення території військової частини у Новобогданівці почнуться 20 лютого і завершаться до початку літа.

Нагадаємо, військові склади з боєприпасами в с. Новобогданівка (Мелітопольський району Запорізької області) першого разу горіли в травні 2004 року. У зоні ураження було більш як 10 населених пунктів. Пізніше пожежі на складах боєприпасів виникали ледь не щороку.

У результаті перевірок та з’ясування причин пожежі на складах з боєприпасами були виявлені численні факти порушення правил зберігання зброї і вибухових речовин.

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus