УКРАЇНА

03:18

22.05

Стиль життя

Міністерство Табачника залишило дітей-інвалідів без підручників

0

Генеральна прокуратура України виявила численні порушення в організації навчання дітей-інвалідів

Як повідомили «Коментарям» у ГПУ, про це заявив начальник Головного управління із захисту прав і свобод дітей Генпрокуратури Володимир Вишинський.

За його словами,  під час проведення прокурорських перевірок було виявлено, що майже 2,5 тисячі старшокласників з порушеннями слуху не мають підручників. Крім того, понад 700 старшокласників інтернатів для слабозорих дітей навчаються без підручників або мають підручники лише з одного предмета.

Також у спецустановах для дітей з порушеннями мови, де навчається 2,8 тис. дітей, підручники мають тільки першокласники.

Як зазначив Вишинський, через відсутність контролю органів освіти допускаються численні порушення при організації індивідуального навчання, яким охоплено 13,2 тис. дітей-інвалідів та дітей з вадами розвитку.

«Такий прикрий факт виявлено у Миколаївській області, де дітям-інвалідам іноземну мову викладав соціальний педагог, хімію і фізику - вчитель початкових класів, а математику і природознавство - вчитель історії. Про якість такої освіти можна не думати», - додав Вишинський.

Крім того, перевіркою встановлено, що Міністерство освіти і науки України не привело у відповідність до вимог законодавства розпорядчі документи, що визначають порядок і умови проведення зовнішнього незалежного оцінювання знань дітей з ураженнями органів зору, слуху, опорно-рухового апарату. «Як наслідок, таким особам неможливо реалізувати своє право на проходження оцінювання», - додав він.

У ГПУ також зазначили, що зараз ці діти звільнені від оцінок, приймаються до вищих навчальних закладів на пільгових умовах. Разом з тим є квота (25%) на зарахування пільговиків у таких закладах. У разі перевищення квоти інваліди з високим рівнем знань позбавлені можливості вступу до вищих навчальних закладів.

Як повідомляли «Коментарі», в березні цього року Міносвіти і науки уклало низку угод на видання шкільних підручників на суму 117 120 000 грн. Найдорожчим виявився підручник «Іспанська мова (5-й рік навчання). 5 клас» для загальноосвітніх навчальних закладів, виданий накладом 400 екземплярів за ціною 366 грн / екз. Ще більше десяти позицій коштує дорожче 200 грн / екз. Підручники для шкіл з іноземними мовами навчання з тиражами від 1,7 до 2 тис. примірників замовлені за ціною 102-175 грн за штуку.

При цьому в МОН запевнили, що їм вдалося зменшити вартість малотиражних підручників,  порівняно з попередніми роками завдяки вчасно проведеним заходам.

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus