УКРАЇНА

01:38

25.04

Видавці ВУЕ користуватимуться напрацюваннями «Вікіпедії»

Видавці ВУЕ користуватимуться напрацюваннями «Вікіпедії»

0

Велика українська енциклопедія буде насамперед представлена ​​в електронному вигляді

Про це заявив куратор проекту Великої української енциклопедії, доктор історичних наук, професор Юрій Шаповал, передає «ZN.UA».

За його словами, видавці Великої української енциклопедії співпрацюватимуть з українською «Вікіпедією».

«Чому і на якій підставі, люди, що критикують нас, вирішили, що буде лише паперова версія, якою, як висловився один емоційний професор, можна тільки розтоплювати каміни чи грубки? Не можу відповісти на це запитання. Ми будемо готувати насамперед електронну версію енциклопедії. Що тут суперечить світовим трендам?» - підкреслив Шаповал.

Він повідомив, що незабаром видавництво запустить сайт, на якому збирається викласти в Мережу й інші енциклопедичні видання, що з’явилися під егідою видавництва імені Бажана.

Крім того, за словами Шаповала, творці ВУЕ вже розпочали переговори з представниками української «Вікіпедії». «І хочемо взяти все краще, що є у «Вікіпедії». Це «швидка» енциклопедія, чим вона і зручна людям; ми не будемо конкурувати (як не конкурують, скажімо, Американніка і «Вікіпедія»), тому що у нас інші завдання і таки трохи інший жанр. Але напрацюваннями української «Вікіпедії», з дозволу її творців, ми будемо користуватися», - пояснив учений, додавши, що тут має бути і обмін досвіду технологіями, і обмін ресурсами.

Втім, на відміну від онлайн-енциклопедії, творці ВУЕ націлені на інший, більш структурований та науковий підхід до написання статей. «Ми хочемо представити весь проект до деталей, а вже потім його реалізовувати. Зокрема, працюємо над словником (з наголосом на першому складі), в якому буде систематизація знань, наші уявлення про людське знання, перелік тих статей, які будуть написані», - розповів Шаповал.

Крім того, у Великій українській енциклопедії статті, на відміну від «Вікіпедії», будуть авторизовані класичним чином. «Якщо ви пишете, припустимо, про якогось монарха або про знамениту битву, матеріал буде підписаний. Ми будемо замовляти вам цю статтю, всі будуть точно знати, що її написав фахівець, професіонал», - резюмував історик.

Як повідомляли «Коментарі», 2 січня Президент України Віктор Янукович підписав указ, яким доручив розробити план щодо підготовки і видання в 2013-2020 роках Великої української енциклопедії.

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus