УКРАЇНА

02:16

20.04

У Табачника десталінізацію перетворили на лібералізацію

У Табачника десталінізацію перетворили на лібералізацію

0

Випускників українських шкіл «звільнили» від знань про Бандеру і Шухевича, зате нагадали про радянських героїв і ВВВ

Як стало відомо «Коментарям», про це свідчать зміни, внесені в Програму зовнішнього незалежного оцінювання з історії України в 2013 році.

Так, у відомстві Табачника нарешті «вичистили» тести від згадок про військових і політичних діячів Степана Бандеру та Романа Шухевича, які зіграли чималу - нехай і по-різному оцінювану - роль в історії України. У торішній програмі Бандера значився в 25-му розділі «Західноукраїнські землі (1921-1939)» серед персоналій, про які потрібно знати, Шухевич - в 26-му розділі «Україна під час Другої світової війни (1939-1945)». У нинішньому році їх імена вилучені зі списків, при цьому 26-й розділ перейменований з урахуванням радянської ідеології, до якої має неприховану симпатію нинішній міністр освіти, - «Україна під час Другої світової та Великої вітчизняної війн (1939-1945)».

Водночас, в 22-му розділі, який охоплює період 1918-1920 рр.., до списку персоналій додалися вельми шановані радянською пропагандою червоний комдив Микола Щорс та політик Георгій Пятаков. Причому розділ також змінив свою назву. Якщо в минулому році йшлося про «Україну в боротьбі за збереження державної незалежності», то тепер про це ні слова. Зате кожен школяр може зробити висновок, що Щорс і Пятаков - це видні учасники «Українського державотворчого процесу».

Втім, це ні єдині зміни, що свідчать про взятий МОН курс на вибілювання радянського періоду. Так, наступний, 27-й розділ, раніше називався «Україна в умовах десталінізації (1953-1964)». Тепер - «в умовах політичної та економічної лібералізації суспільства». Змінився і список персоналій: з попереднього варіанту - Іван Світличний, Алла Горська, Іван Дзюба, Ліна Костенко, Левко Лук´яненко, Євген Сверстюк, Василь Симоненко - залишився тільки останній. А замість «вибулих» в списку з´явилися діячі, імена яких прославили СРСР - радянський партфункціонер Микола Підгорний, вчений Борис Патон, піонер комп´ютерної техніки Віктор Глушков та авіаконструктор Олег Антонов.

Як повідомляли «Коментарі», днями глава МОН Дмитро Табачник заявив, що Міністерство освіти і науки, молоді та спорту не планує скасовувати зовнішнє незалежне тестування.

Більш докладно про те, скільки коштує підготуватися до ЗНО, читайте тут. 

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus