УКРАЇНА

05:26

26.05

Стиль життя

Державу мало хвилюють українські музеї

0

Головна проблема поганого стану українських музеїв на сьогоднішній день - недостатнє фінансування. Близько 80% коштів, отриманих від держави, музеї змушені витрачати на зарплату співробітникам, 15% - на оплату комунальних послуг, і лише близько 5% - на утримання музейних фондів, тоді як у цивілізованих країнах на оплату праці виділяють лише 5-10%

Як передає кореспондент «Коментарів», про це на прес-конференції, присвяченій стану музеїв в Україні, заявив старший консультант відділу соціокультурних і етнонаціональних досліджень Національного інституту стратегічних досліджень, директор Центру соціально-політичних досліджень «Генеза» Леонід Чупров.

За його словами, в Україні на державному обліку знаходиться близько 140 тисяч нерухомих пам´яток архітектури, з них близько 70% - мають незадовільний технічний стан, до 10% - аварійні. Внаслідок браку коштів реставрація та ремонт пам´ятників проводилися в недостатніх обсягах. Як зазначив Чупров, приблизно 300 пам´яток національного значення потребують ремонтно-реставраційних або консерваційних робіт. З двадцяти тисяч пам´яток архітектури та містобудування кожен десятий пам´ятник вимагає негайного втручання реставраторів. Близько мільйона одиниць зберігання музейних цінностей на сьогодні також потребують реставраційних робіт.

Як приклад, Чупров навів ситуацію з фінансуванням Андріївської церкви, яка знаходиться в аварійному стані. На початку року гроші виділило Міністерство регіонального будівництва, якому підпорядковувалася Софія Київська. Пізніше заповідник передали в Міністерство культури, а кошти віддали «Києво-Печерській Лаврі» на зміцнення схилів пагорба.

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus