УКРАЇНА

18:45

24.05

Українські геї впевнені, що суспільство сприймає їх позитивно

Українські геї впевнені, що суспільство сприймає їх позитивно

0

Сьогодні весь світ відзначає День боротьби з гомофобією. В Україні позитивне ставлення до представників лесбійсько-гейсько-бісексуально-трансгендерного (ЛГБТ) товариства з боку держави прогресує

Про це «Коментарям» повідомив лідер всеукраїнського ЛГБТ-об´єднання «Гей-Форум України» Святослав Шеремет. За його словами, одним із головних досягнень у взаєминах сексуальних меншин і держави можна вважати безпроблемну реєстрацію громадських об´єднань. Сьогодні в Україні зареєстровано 33 таких організацій. «Держава регулярно делегує своїх представників на заходи, які проводить ЛГБТ-спільнота, для участі в діалозі та розвитку взаємовідносин, - розповідає Шеремет. - Також держава включає наших представників до офіційних консультаційних та дорадчих органів. Так, наприклад минулого року віце-прем´єр Віктор Тихонов включив до складу Національної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛСНІДу члена Координаційної ради гей-форуму України Зоряна Кіся. Таким чином, збільшується можливість впливати на прийняття державних рішень».

Крім того, як вважає Святослав Шеремет, досягнуто досить відчутного прогресу в судовій практиці. В останні роки збільшилася кількість позитивних рішень в адміністративних і кримінальних справах, де постраждалою стороною виступали представники ЛГБТ-спільноти. Головний гей України розраховує, що скоро держава дозволить усиновлення дітей одностатевими парами.

Що стосується ставлення суспільства до сексуальних меншин, то, за словами Шеремета, сьогодні триває процес поляризації думок. Головне досягнення останніх років полягає в тому, що в питаннях ЛГБТ знесена «стіна мовчання». «Якщо в перші роки незалежності України у людей взагалі не було ніякого уявлення, хто такі ЛГБТ, то тепер практично всі уже знають, хто такі геї, гомосексуалісти і бісексуали. Плутають хіба що трансгендерів та транссексуалів, але це не біда: з часом усе стане на свої місця. Там, де з´являються дискусії і розмови, там буде і прогрес», - вважає Шеремет. На його думку, в цілому у суспільстві домінує позитивне ставлення до сексуальних меншин.

Фото: PHL

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus