УКРАЇНА

04:06

28.05

Євреї і мусульмани почнуть спільну боротьбу з екстремізмом

Євреї і мусульмани почнуть спільну боротьбу з екстремізмом

0

Сьогодні в Києві з ініціативи Інституту прав людини і запобігання ксенофобії та екстремізму IHRPEX, Фондом міжетнічного взаєморозуміння (FFEU, США), Українського єврейського комітету, відкрилася спільна конференція «Євреї та мусульмани проти ненависті та екстремізму»

У ході конференції обговорюються питання налагодження стабільного діалогу між мусульманськими та єврейськими громадами України і країн СНД, а також об´єднання зусиль у боротьбі зі зростаючою ісламофобією та антисемітизмом.

У конференції беруть участь голова Меджлісу Мустафа Джемільов, перший заступник голови Духовного управління мусульман (ДУМ) європейської частини Росії Дамір Мухетдінов, Перший заступник голови ЦДУМ Росії, Глава ДУМ ЧР, член громадської палати РФ Альбір Крганов, головний рабин Києва й України Яків Дов Блайх, головний рабин України (хасидів Хабад Любавич) Моше Асман, голова Асоціації єврейських громад та організацій України (ВААД) Йосиф Зісельс та інші громадські діячі.

«Дуже символічно, що сьогоднішній діалог між мусульманами та іудеями ми проводимо в Україні, країні переважно християнській і світській. Сьогодні будь-який мусульманин чи іудей в Україні може досягти поставлених цілей, не відчуваючи дискримінації і релігійного тиску. Разом із тим, іудейська і мусульманська громади є в Україні «меншинами», які змушені стикатися із загальними ризиками і спільно шукати нові відповіді на виклики антисемітизму, ісламофобії, ксенофобії та екстремізму», - сказав, відкриваючи конференцію Олександр Фельдман.

Ініціатива щодо налагодження іудейсько-ісламського діалогу, а також ефективної протидії хвороб соціуму, які загострилися, - тероризму, екстремізму, расизму була підтримана Фондом міжетнічного взаєморозуміння (FFEU, США). «Хочу подякувати організаторам конференції за ініціативу і початок такого діалогу. Аналогічна робота давно ведеться в США і Канаді. Основний конфлікт зараз спостерігається між людьми, хто сповідує терпимість і тими, хто хоче знищити життя. Ми повинні потужно виступити проти всіх, хто сіє насильство та поширює екстремістські погляди і я пишаюся тим, що саме єврейська громада виступила першою проти зростаючої ісламофобії і оголосила, що напад на мечеті буде сприйматися як напад на євреїв», - заявив президент FFEU, рабин і громадський діяч Марк Шнайер.

Айдер Булатов, голова Рескомітету у справах релігій АР Крим відзначив, що для уникнення міжетнічних конфліктів на рівні держави повинен формуватися клімат мирного співіснування всіх громад. «Досі в країні немає адекватної доктрини для вирішення етнічних і релігійних проблем», - сказав він.

Нинішня конференція стала другим заходом у рамках Київського міжнародного міжконфесійного форуму, відкриття якого відбулося 28-29 березня 2011 року і ознаменувався проведенням Міжнародної конференції «Світові релігії і громадянське суспільство проти ненависті та екстремізму».

Фото с сайта podrobnosti.ua

Джерело: «Подробности»

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus