УКРАЇНА

17:39

23.05

Стиль життя

Молодь почала цінувати сім´ю та шлюб

0

Сучасна молодь цінує інститут сім´ї та шлюбу. Такий висновок зробили експерти Інституту Горшеніна за підсумками річної програми міжнародних соціологічних досліджень «Студенти - образ майбутнього», проведеної в Україні, Росії, Польщі та Казахстані

При цьому, як повідомили в Інституті Горшеніна, кожен другий українець (50,8%) вважає нормою церковний і офіційно зареєстрований шлюб одночасно, в інших же країнах дослідження такому шлюбу надають перевагу близько третини опитаних: Казахстан - 35,4%, Росія - 35,1%, Польща - 31,7%. Офіційно зареєстрованому шлюбу надають перевагу половина молодих казахів (50,7%), майже половина росіян (45,3%), а також понад чверть українців (26,8%). У Польщі ж такий шлюб обирають 18,5% респондентів. При цьому близько третини молодих поляків (31,2%) обирають тільки церковний шлюб, тоді як в інших країнах цьому варіанту надають перевагу дуже невелика кількість опитаних (Україна - 5,6%, Росія - 4,2%, Казахстан - 3,2%).

Віддають перевагу цивільному шлюбу або є противниками шлюбу як такого менше 5% студентів кожної країни, яка прийняла участь в дослідженні.

Коментуючи результати дослідження, письменник і філософ Михайло Веллер зазначив, що сучасній молоді зараз доводиться непросто. «На жаль, сьогодні старше покоління не може похвалитися тим, що залишає молоді у спадок непорушні традиції, високий рівень моралі, процвітаючу країну і світлу віру в майбутнє. Молоді сьогодні важко. Важко не стільки прогодуватися і купити штани, не стільки навіть знайти роботу, скільки усвідомити себе задоволеними в цьому світі і знайти якісь непорушні духовні цінності в цьому світі».

За його словами, ліберальна і ринкова ідеології дуже сильно зруйнували всю сьогоднішню культуру. «Здається, що можна все. Можна бути «гетеросексуалом» і «гомосексуалом», найголовніше при цьому - не курити. Можна бути злодієм, найголовніше - щоб суд не назвав тебе злодієм. І тоді ти можеш високо тримати голову. Можна бути багатоженцем, можна торгувати живим товаром, можна займатися проституцією, і це буде називатися наданням сексуальних послуг населенню», - сказав він.

На думку письменника, сьогодні настав час повернення до так званих консервативних цінностей. «Сволота - завжди сволота, доблесть - завжди доблесть, вірність - завжди вірність, і щастя всіх - вище і дорожче, ніж щастя одного. Так що молоді можна тільки побажати, по-перше, ніколи не втрачати віру в себе, по-друге, нічого не приймати на віру, а все перевіряти власним розумом, по-третє - у жодному разі не брати в спадок все, залишене батьками , але і не заперечувати все огульно теж ні в якому разі. Тому що життя поколінь полягає в тому, щоб намагатися взяти все краще у колишніх і відкинути все найгірше, що вони намагаються нав´язати наступним поколінням», - вважає Веллер.

Міжнародне соціологічне дослідження «Студенти - образ майбутнього» проводилося Інститутом Горшеніна з жовтня 2010 року по березень 2011 року. Всього за випадковою вибіркою було опитано 5155 студентів у 22 вищих навчальних закладах чотирьох країн: України, Росії, Польщі, Казахстану.

Джерело: «УНІАН»

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus