УКРАЇНА

18:27

20.05

Стиль життя

Кримські священики ополчилися проти домовиків

0

Кримські священики вимагають закрити перший у світі Музей домовиків у селі Запрудне на ПБК 

Священики та парафіяни місцевої церкви вважають, що сімейна виставка стала розсадником нечисті. Творці музею дивуються, оскільки не збиралися зачіпати нічиї релігійні почуття. 

Художники Микола і Наталія Никанорова представили в експозиції свого музею більше сотні своїх робіт. Дерев´яні мініатюри автори називають домовиками, вживаючи це слово в його фольклорному значенні та літературному звучанні. 

У Кемеровській області, де Никанорова жили раніше, вони створювали дерев´яні скульптури значних розмірів. Перший сімейний оберіг був вирізаний для себе - він дивує портретною схожістю з вождем світового пролетаріату. 

При переїзді до Криму ця фігурка була втрачена, і у Никанорова в житті настала чорна смуга. Неприємності минули, тільки коли відшукали пропажу в старому будинку в Сибіру. Тоді, каже майстер різьби, зрозуміли: людині потрібен домовик. 

Тим не менш, місцеві віруючі засуджують діяльність художників і називають це ідолопоклонством, а не фольклором. 

Визнаючи талант різьбярів по дереву, священик категорично засуджує назву Будинок-музей домовиків. Художники заперечують: у Музей дерев´яної скульптури відвідувачів не заманиш. А за різьбленими оберегами в селище зачастили туристи, що обурюює тих, хто намагається дотримуватися заповіді: «не сотвори собі кумира». 
 

Джерело: «Крим. Коментарі», «У місті Крим»

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus