УКРАЇНА

00:17

17.02

Післязавтра стане відома подальша доля Дем’янюка

Післязавтра стане відома подальша доля Дем’янюка

0

12 травня суд у Мюнхені має оголосити вирок Івану Дем’янюку: українця за походженням звинувачують у співучасті у вбивствах євреїв у  концтаборі «Собібор» у 1943 році

Прокуратура Мюнхена вважає провину підсудного доведеною: Дем’янюка звинувачують у допомозі у вбивстві щонайменше 27 тис. 900 євреїв у концтаборі Собібор на території сучасної Польщі під час Другої світової війни. Натомість захист вимагає виправдання, висловлюючи сумніви у тому, що Дем’янюк взагалі був у Собіборі.

Разом з тим не виключено, що дату оголошення вироку можуть перенести, адже процес постійно затягується: або через стан здоров’я тяжкохворого 91-річного підсудного, або через клопотання його адвоката. Лікарі дозволяють участь Дем’янюка у судовому процесі не довше трьох годин на день.

Сторона звинувачення наполягає, що кожен, хто служив у Собіборі, причетний до убивств, які там здійснювалися.

«Його провина полягає у добровільній співучасті у вбивствах євреїв», – заявляє прокурор Ганс-Йоахім Лютц, який вимагає для Дем’янюка покарання у вигляді 6 років позбавлення волі.

Одним із головних доказів прокуратура вважає посвідчення охоронця концтабору. Експерти дійшли висновку, що документ є справжнім, натомість сторона захисту вважає його фальшивкою КДБ.

Сам підозрюваний свою провину заперечує, називаючи себе жертвою і «простим селянином». Сторона захисту заявила, що оскаржуватиме рішення суду , якщо підозрюваного не буде виправдано.

Фото: з сайту sd.org.ua

 

 

Джерело: «Німецька хвиля»

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus