УКРАЇНА

04:12

23.05

Стиль життя

Одеса замість хлору буде пити гіпохлорит натрію

0

В Одеській області водоканали відмовляються від використання рідкого хлору для знезараження води на користь більш ефективного і безпечного способу очищення, при якому застосовується інша речовина - гіпохлорит натрію 

Першим на нову технологію перейшов одеський філіал «Інфоксводоканалу» - з грудня 2010-го гіпохлоритом натрію очищають воду на водонасосній станції «Головна», яка живить центр Одеси, повідомляє «Сегодня». До кінця року «Інфокс» планує модернізувати всі одеські ВНС. Ці роботи обійдуться в 7,5 млн грн. 

А в квітні стартувала реконструкція ізмаїльської станції другого підйому «Фортеця». За даними мерії придунайського міста, вона проводиться за кошти обласного бюджету - 1,25 млн грн. 

І в Ізмаїлі, і в Одесі гіпохлорит натрію буде проводитися прямо на ВНС методом електролізу - зі звичайної кухонної солі. Таким чином зникне необхідність постійно підвозити до станцій цистерни з хлором (отруйна речовина, що викликає опіки і задуху. - Ред.), а отже, підприємства не будуть потенційно небезпечними для життя і здоров´я населення об´єктами. 

Зміна технології позначиться і на якості води. Перш за все гіпохлорит натрію абсолютно нетоксичний і не є, як хлор, канцерогеном. Очищена з його допомогою вода не має характерного запаху і смаку "хлорки», не сушить шкіру при купанні, не викликає алергію. Крім того, ця речовина забезпечує набагато стійкіший, в порівнянні з хлором, дезінфікуючий ефект. 

Нагадаємо, на базі АК «Київводоканал» проходить випробування нового сучасного дезинфікуючого засобу, що за своїми якісними характеристиками значно зручніше у використанні, ніж хлорне вапно. Засіб відповідає вимогам діючого санітарного законодавства України. Зміст діючих речовин: 80-82% натрієва сіль дихлорізоціанурової кислота. 

Джерело: «Сегодня»

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus