УКРАЇНА

15:30

20.07

Стиль життя

У Чорнобильській зоні залишилися тільки темні птахи

0

  У Чорнобилі після аварії на ЧАЕС співвідношення видів птахів в зараженій зоні змінилося. Скоротилася кількість птахів з яскравим червоно-помаранчевим оперінням, зате з коричневим та чорним - збільшилася    

Про це пише, посилаючись на дослідження американського біолога з університету Південної Кароліни Тімоті Муссо і його французького колеги Андерса Меллера австрійська «Die Presse».

Як пише видання, колір оперення визначається пігментом, який називається меланін. Розрізняють коричневі та чорні меланіни - еумеланіни, і жовті - феомеланини. Для синтезу феомеланина необхідний глютатіон, трипептид, який з амінокислот утворюється глютамінову кислоту, цистеїн і гліцин. Одночасно глютатіон є одним з найважливіших антиоксидантів, який бореться з вільними радикалами. Останні виникають, зокрема, внаслідок радіоактивного опромінення. Витрачаючи глютатіон для пігментації оперення, організм отримує менше антиоксидантів, скорочуючи тим самим шанси на виживання.

Така гіпотеза вчених, підтверджена на 97 види птахів, яких вони вивчали більш ніж чотири роки. Дослідження показало, що в зараженій зоні популяції 64 видів птахів скоротилися (червоно-помаранчеві види), 33 - збільшилися (темні види). Крім того, незалежно від кольору оперіння скоротилася кількість великих птахів, повідомляє видання.

 

 

Джерело: «Die Presse»

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus