УКРАЇНА

11:30

24.04

Стиль життя

В Тернополі створять музей сакрального мистецтва просто неба

0

В Тернополі створять музей сакрального мистецтва просто неба. Як повідомив кореспондента керівник прес-служби міської ради Олег Удич, з відповідною ініціативою виступив міський голова Роман Заставний.

“В області є досить багато старовинних дерев’яних церков, які поступово руйнуються, тому що в селах побудували нові храми і старі стали запускатися. Ми готові такі храми перевезти до Тернополя і розмістити в парку “Топільче”, - сказав Удич.

За його словами, згоду на передачу храмів надали вже священики з с. Горінка Кременецького району (церква побудована в 1887 році - ред.) і с. Колоди Збаражського району (церква Святого Миколи, побудована в 1575 році - ред.). “Ми розуміємо, що на перевезення, збірку і встановлення церков в парку необхідні чималі кошти. Тим паче, що все це потрібно зробити так, щоб нічого не пошкодити. Також потрібно ще досліджувати готовність ґрунту в парку для установки на них відповідних споруд. Оскільки на всі ці цілі необхідні мільйони гривень, для створення музею залучатимуть не тільки бюджетні кошти, але і меценатські”, - сказав Удич.

Він відзначив, що після встановлення церков в музеї просто неба, вони не будуть закріплені за жодною з конфесій. Навпаки, згідно задуму, в цих церквах зможуть по черзі відправляти літургії представники різних традиційних християнських церков.

“Головна суть ідеї - зберегти пам’ятники архітектури”, - сказав Удич.

За матеріалами УНІАН.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus